Felemenkçe/Hollandaca Bilenler Hangi Şehirlerde Kolayca İş Bulabilirler?

2022-08-20 —

Türkiye, birçok farklı ülkeden birçok farklı dil konuşan kişilere ev sahipliği yapıyor. Yoğun ve çeşitli bir popülasyona sahip olması sebebiyle, yabancı dil konuşurları kolaylıkla Türkiye’de iş bulabiliyorlar. İngilizce başta olmak üzere; Almanca, Arapça, Rusça, Felemenkçe ve Hollandaca en çok aranan diller arasındalar.

Felemenkçe ve Hollandaca diline hakim olan bireyler iş aradıkları sektöre göre aslında birçok ilde çalışabilirler. Fakat elbette en çok tercih edilen iller İstanbul, Ankara ve Antalya olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak İzmir, Bursa, Çanakkale gibi illerde de yabancı dil konuşurları rahatlıkla iş bulabilirler. Sizler için Türkiye’de Felemenkçe ve Hollandaca dilinde en rahat iş bulabileceğiniz 3 şehri sıraladık!

Olmazsa Olmazların Şehri: İstanbul

İstanbul, Türkiye’nin en canlı ve kalabalık şehri olmasının hakkını veriyor. Felemenkçe/Hollandaca dili konuşucularının en rahat iş bulabilecekleri şehir İstanbul’dur. Neredeyse her sektörde yoğun bir şekilde varlığını kanıtlayan İstanbul, hem ticaret hem de hizmet sektöründe yerini asla diğer şehirlere kaptırmıyor!

Felemenkçe ve Hollandaca ise İstanbul bazında yayınlanan iş ilanlarında en çok yer alan dillerden. Bu dillerin konuşucuları pazarlama ve tanıtım, eğitim ve bilişim gibi birçok farklı sektörde rahatlıkla iş bulabiliyorlar. Dilerseniz pazarlama ve tanıtım sektöründe İstanbul’un birçok farklı ilçesinde saha çalışmalarında yer alabilir, dilerseniz de bilişim ve eğitim sektöründe uzaktan çalışma fırsatı dahi elde edebilirsiniz!

Turizmin Göbeği: Antalya

Türkiye’nin turizme açık özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında birçok ili bulunmaktadır. Fakat Antalya, en bilinen ve en çok tercih edilen turizm yeridir. Birçok Avrupa ülkesinden her sene misafir ağırlayan bu il, hem doğal güzellikleriyle hem de birleşik nüfusuyla oldukça dikkat çekmektedir.

Antalya’yı turizm sezonunda görmeye gelenler olduğu gibi, güzelliği ile tamamen yerleşmeye ikna ettiği birçok yabancı vatandaş da bulunuyor. Dolayısıyla mevsim fark etmeksizin birçok milliyetten insanı bünyesinde barındırıyor. Felemenkçe ve Hollandaca dili konuşucularının rahatlıkla iş bulabileceği bir diğer il olma özelliğine sahip! Turizm sektörü başta olmak üzere birçok farklı sektörde iş bulabilmek mümkün. Hem yaz hem kış fazlasıyla yoğun geçen bu şehirde dilinizi kullanarak çalışabileceğiniz çok çeşitli alanlar bulunuyor.

Türkiye’nin Merkezi: Ankara

Ankara, Türkiye’nin başkenti olması sebebiyle birçok yabancı milliyetten insanı kendisine çekmektedir. Felemenkçe ve Hollandaca dili konuşucularının Ankara’da en rahat iş bulabileceği sektör ise eğitim sektörüdür. Farklı ülkelerle gerçekleştirilen birçok ticari anlaşma, Ankara’dan gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla anadili Hollandaca ya da Felemenkçe olan biri bu noktada firmalara büyük destek sağlayabilir. Pazarlama ve iletişim ağında kolaylıkla ilerleme imkanı bulabilirler.

Türkiye’nin iş hayatına ve çalışma şartlarına daha yakından bakmak isterseniz, sitemizde bulunan ‘Almanya ve Türkiye’deki İş Hayatındaki Farklar Nelerdir?’ adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments