Almanca Call Center İşlerde Evden Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

2021-08-26 —

Home ofis Call Center Agent olarak evden çalışmanın birbirinden keyifli avantajları vardır. Ofis formalitelerinden uzakta sessiz ve telaşsız bir şekilde kendi kendinizi organize ederek çalışabildiğiniz bu iş modeli günümüzde birçok şirket tarafından tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber home ofis ve remote işlerin artacağı yönünde de birçok araştırma bulunmakta. Özellikle Call Center sektöründe tercih edilme oranı diğer sektörlere göre oldukça fazla olan home ofis çalışma şeklinin tüm avantajlarını şu maddeler ile özetleyebiliriz:

Çalışma saatlerinizi kendiniz yönetin

Home ofis çalışırken günlük hayatınızda sizi stres edebilen faktörlerin bir çoğunu elersiniz. Bunların ilk başında sabah erken uyanmak geliyor, home ofis çalışarak sabahları erken kalkma probleminden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Zira sabah uyanıp işinize başlamanız yaklaşık bir kaç dakika kadar süreceği için sabah nasıl bir makyaj yapacağım, ne giyeceğim veya servisi/otobüsü kaçırır mıyım derdi olmadan mesainize en rahat halinizle başlayacak ve kendi zamanınızı kendiniz yönetebileceksiniz.

Sabit giderlerinizin büyük bir kısmı size kalsın

Evden çalışmak birçok açıdan normal işlere göre daha az maliyetli. Home ofis çalışmanın en büyük avantajları yol masrafları, özel iş kıyafetleri için harcamalar ve kuaför masrafları gibi birçok harcamanızın olmaması. Aynı zamanda trafik stresi ve benzin masrafı gibi maddi manevi yorucu olabilecek durumlara maruz kalmayacaksınız. 

Ailenize ve kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Home ofis olarak çalışan kişiler sevdikleri ve iş yerleri aynı çatı altında olduğu için ailelerine vakit ayırmakta sıkıntı çekmezler. Diledikleri zaman onları görebilir ve vakit geçirebilirler. Kendileriyle ilgilenebilir, ev işlerine bakabilirler. Özellikle çocuklu ailelerdeki ebeveynler için call center ve benzeri hizmet sektörlerinde home ofis çalışıyor olmak oldukça avantajlıdır.

Özgürlük Sizin!

İzin almak gibi bir sorununuz yoktur. Bakışlarıyla sizi stres eden bir üstünüz yokken kendi ortamınızda işinize konsantre bir şekilde çalışabilirsiniz. Vaktinizi istediğiniz gibi değerlendirebilir hatta mesainizi erkenden sonlandırabilirsiniz. Konforlu koltuğunuzun ve atıştırmalıklarınızın hemen yanınızda olması ve iş temponuzu ayarlamak sizin elinizde olduğu için ara sıra verilen ufak molalar ve de erken biten mesailer home ofis çalışmanın en güzel avantajlarından birkaç tanesidir.

İş görüşmeleriniz ve toplantılarınız sanal ortamlarda gerçekleşir

Pijamalarınız ile toplantıya girdiğinizi hayal edebiliyor musunuz? Evden çalışırken bunu yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken kameranızın karşısına geçmek ve toplantıya adapte olmak. Kasılmadan ve gerilmeden evinizin rahatlığında işinizle tüm gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Siz de call center sektörünün sağladığı evden çalışmanın avantajlarından faydalanarak hayalini kurduğunuz o rahat ve huzurlu çalışma ortamına kavuşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Nilay
Nilay
2 yıl önce

Ben evden calismak istiyorum. Sartlari ögenenilirmiyim?

Funda Biçer
Funda Biçer
7 ay önce

Merhaba Almanya da doğdum büyüdüm erweitertes realabschluss var almancam yeteri kadar iyi bilgi almak istiyorum iş ile ilgili