Call Center İşlerde Part-time Çalışmak mümkün müdür?

Call Centerlar yapıları itibariyle birden farklı iş modelini içinde barındıran kurumlardır. Bu yüzden tam zamanlı çalışma şeklinden part-time ve home ofis çalışma şekline kadar birden fazla çalışma opsiyonunu çalışanlarına sunar. Çağrı merkezleri dönem dönem ihtiyaçlarına göre tam zamanlı, part-time veya home ofis iş başvurularını değerlendirmeye alırlar. Bu durum projeye veya çalışma şartlarına bağlı olarak değişebilir. Peki call center sektöründe part-time çalışmak ne kadar mümkün? 

Part-time Çalışanlar duruma göre tercih ediliyor

Call center sektöründe farklı iş modelleri mevcut fakat 2018 yılında yapılan araştırmalara göre çağrı merkezi çalışanlarının %99’u tam zamanlı çalışıyor. Part-time çalışan oranının bu denli az olmasının sebepleri arasında Türkiye’deki yarı zamanlı çalışma kültürünün firmalar açısından kabul görmemesi. Fakat çalıştığınız firmanın ihtiyacına göre şekillenen durumlar olabiliyor. İş veren tam zamanlı çalışanlara ihtiyaç duymuyorsa veya belirli zaman dilimlerinde proje bazlı çalışıyor ise part-time çalışanlara ihtiyaç duyabilir. Yani çağrı merkezlerinde part-time çalışmak için önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor. Önemli olan talepler doğrultusunda ihtiyaca cevap verebilecek hizmeti sağlamak. Teknolojik araçların gelişmesiye ilerleyen zamanlarda part-time çalışma şekilleri yaygınlaşabilir yine de dilerseniz çağrı merkezi hizmetlerinin yaygın olduğu şehirlere bakarak kendinize uygun alternatif iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

Part-time İş İlanları en çok hangi Şehirlerde bulunur?

Çağrı merkezlerinde part-time çalışmak istiyorsanız çağrı merkezlerinin yaygın olduğu şehirlere göz atabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde farklı türden çağrı merkezleri bulunduğundan part-time çalışan arayan firmalar olabilir. Türkiye’de çağrı merkezi sektörünün liderleri olan bu şehirler çağrı merkezinde part-time iş bulma konusunda sizlere yardımcı olabilir.

Alternatif bir Çalışma Şekli olarak: Home Ofis

Tam zamanlı çalışmaya sıcak bakmayan biriyseniz veya tam zamanlı çalışmaya uygun değilseniz eğer alternatif olarak home ofis çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak çalışabilirsiniz. Tam zamanlı çalışma şartlarına nazaran daha esnek bir iş modeline sahip olarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Her gün gitmeniz gereken bir ofis olmadığından zamanınızı daha efektif kullanarak çalışma saatlerinizi kısaltabilirsiniz.

Çağrı merkezleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Almanca Çağrı merkezinde kariyer yapmak için kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için