Almanca Bilenler Türkiye’de Nasıl Kolay İş Bulabilir?

Pek çok ülkenin resmi dili olan Almanca, Türkiye’de en yaygın konuşulan dillerden biri olarak öne çıkıyor. Almanya’nın Türkiye ekonomisindeki yeri yadsınamadığı gibi Almanca bilmek gün geçtikçe daha önem kazanıyor. Nitekim Almanca, dünya çapında orta öğretim seviyesinde en yaygın olarak eğitimi verilen dil olma özelliğini de taşıyor.

Durum böyle olunca Almanca bilmek, iş ararken sizi bir adım öne çıkarıyor. Türkiye’de Almanca bilenler satış ve pazarlamadan eğitime, bilişim ve teknoloji sektöründen lojistik sektörüne, turizm ve seyahat sektöründen, bankacılık ve sigorta sektörüne, sağlık sektöründen hizmet sektörüne kadar pek çok sektörde kolayca iş bulabiliyor. Teknolojinin gelişimiyle birlikte iş ilanları tamamen dijital dünyaya taşınmış durumda diyebiliriz.

Almanca Call Center İş İlanları Revaçta

Almanca bilen bir kişi Türkiye’de en rahat ve kısa sürede Almanya’ya hizmet veren çağrı merkezi şirketlerinde iş bulabilir. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olan çağrı merkezi sektörünün eleman hacmi yüzbinlere ulaşmışken dil bilmek, özellikle de Almanca bilmek sizi ön plana çıkarıyor. Çağrı merkezilerinin dijital platformlarda yayınlamış oldukları iş ilanlarına baktığınızda en öne çıkan nokta sizden iyi derecede Almanca konuşmanızın bekleniyor olması.

İster lise mezunu olun, ister yüksekokul, isterseniz de üniversite eğitim seviyenize bakmaksızın iyi derecede Almanca biliyor ve istenen iletişim becerilerini karşılıyorsanız o zaman bir çağrı merkezinde iş bulmamanız olanaksız gibi. Bu açıdan Almanya’dan kesin dönüş yapmış Türk vatandaşları oldukça avantajlı. Çünkü çağrı merkezi şirketleri Türkiye’de Almanya için çalışan personelin Almancayı mükemmel ve aksansız bir şekilde konuşmasını, aynı zamanda Alman kültürüne de hâkim olmasını bekliyor.

Alternatif Olarak İş İlanlarının En Çok Bulunduğu Sektörler

Türkiye farklı ülkelerden yatırım alan ve gelişmekte olan bir ülke bu sebeple birden fazla sektör üzerinde farklı pozisyonlarda iş ilanları ile karşılaşabilirsiniz. Telekomünikasyon sektöründen endüstriye, bilişim ve internet sektöründen lojistiğe, finans ve sigortadan turizme kadar aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde kolaylıkla iş bulabilmeniz mümkün.

Almanca İş İlanlarının En Fazla Olduğu Şehirler Hangileri?

Türkiye’de rahatlıkla iş bulabileceğiniz birden fazla şehir bulunuyor. Bunlardan ilki Türkiye’nin metropol şehri İstanbul. Ardından iş ilanlarının en fazla bulunduğu şehir ise başkent Ankara diyebiliriz. Fakat daha sakin ve denize yakın bir yerlerde çalışmak isteyenler için İzmir’i tavsiye edebiliriz. Sıcak denizlere inmek isteyenler ve hem çalışmak istiyorum hem de kış aylarını pek sevmem diyenler içinse Antalya’yı öneriyoruz.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz size iş ilanları ve iş bulmanız konusunda yardımcı olabilecek Almanca Call Center iş ilanlarının en çok bulunduğu şehirler konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

6 yorum

 • Adnan

  Mrb, ben almanyada doğup büyüdüm 27 sene orda kaldım ve 4 senedir antepte yaşıyorum. Antepte almanca gereken iş ilanları bana atarmısınız?

 • Nagehan

  Merhaba, ben almanyada dogdum büyüdüm, yükses lisans okuyorum . bölüm: saglik yönetimi. suan hastanede bilimsel asistan/çalışma koordinatörü olarak calisiyorum. türkiyede ne gibi imkanlarim var. Call center da calismak istemiyorum (almanyada calistim), daha cok kendi meslegim de calismak istiyorum

 • celal

  merhabalar almanca iş fırsatlarları için lütfen iletişime geçin!
  celalakbas87@gmail.com

 • Merhaba, almanyada dogma’yim, yas 42. Almanca’yı anadilim kadar iyi bilirim. Türkiye’de is bulmaya calisiyorum. 25 yil’lik Bilgisayar tecrüben var (Web & Design, Reklam, Office, Html-Php. Lisansli Profesionel Drone Pilotum (DJI).

  Saygilarimla,

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için