Almanca Call Center İş İlanlarının En Çok Bulunduğu Şehirler

Türkiye yabancı şirketler için çok kârlı bir yatırım alanı. Gerek nitelikli iş gücü, gerekse kaliteli hizmet anlayışı Türkiye’yi yabancı şirketler için çekici bir ülke haline getiriyor. Türkiye’ye en çok yatırım yapan şirketler çoğunlukla Almanya çıkışlı oluyor. Almanlar, Türkiye’deki hizmet gücünden yararlanarak ulusal ve uluslararası pazarlarlarda kendilerine yer buluyorlar. Bu sayede Türkiye’de çağrı merkezi sektöründe farklı kariyer imkânları doğuyor. Bu yazımızda Almanca call center iş ilanlarını kolayca bulabileceğiniz şehirleri inceledik.

İstanbul, Almanca call center firmalarının başkenti

Türkiye’de call center sektörünün yaklaşık %58,6’lık büyük bir kısmı İstanbul’da. Kozmopolit yapısıyla İstanbul, birçok sektörden call center hizmeti veren firmaya ev sahipliği yapıyor. Özellikle çokdilli ya da uluslararası hizmet veren call center firmalarının başkenti olan İstanbul’da her gün “Almanca bilen çağrı merkezi elemanı” başlıklı yüzlerce iş ilanı bulabilirsiniz.

Ankara, Almanca call center sektörünün büyüyen adresi

İstanbul’dan sonra Almanca call center iş ilanlarının en çok bulunduğu şehir Ankara, çağrı merkezi sektörünün yaklaşık %9,5’lik bir kısmına sahip. Almanya ile Türkiye’nin güçlenen ilişkileri sayesinde de Ankara’da birçok çağrı merkezi firması farklı Alman markalarıyla iş birliği yapıyor. Bu sebeple de Almanca call center iş ilanlarının en çok bulunduğu şehirlerden biri haline gelmiştir.

İzmir, Almanca call center merkezleri konusunda gelecek vaad ediyor

Call center sektöründe üç büyüklerin %3,6’lık pazar payıyla son üyesi İzmir, Ege bölgesinin çağrı merkezi sektörü açısından en çok yatırım alan şehirlerinden birisi. Uluslararası çağrı merkezi hizmetlerinde rahatlıkla iş bulabileceğiniz şehirlerden birisi olarak listenize İzmir’i gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

Antalya’da Almanca call center İş ilanlarının yaygın olması dikkat Çekiyor

Türkiye’de yabancı turizminin merkezlerinden olan Antalya, call center sektöründe uluslararası firmalara en çok hizmet veren şehirlerden birisi. Özellikle Alman ve Rusların tatil bölgesi olarak tercih ettikleri Antalya turizm sektörü üzerine iş arayan Almanca call center adayları için en uygun yer.

Yukarıda listelediğimiz şehirlerde kolaylıkla Almanca call center iş ilanlarına ulaşabilir ve kariyer yolculuğunuza kendi seçtiğiniz bir şehirde başlayabilirsiniz. Hangi şehri seçerseniz seçin pişman olmayacağınızın garanti!

Farklı şehirlerde sunulan ilanların dışında ayrıca Almanca bilenler hangi şehirlerde kolayca iş bulabilecekleri bilgisine sahip olmaları da işlerini kolaylaştıracaktır.

4 yorum

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için