Almanca bilenlerin evden Çağrı merkezinde Çalışma fırsatları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok sektör dijital dönüşüm sürecine girdi. En küçük işletmelerden en büyüklerine, en az bilinen markalardan en çok rağbet görenlerine kadar çalışma şekilleri değişti. Bununla birlikte çalışma anlayışları da değişime uğradı. Bu değişime uğrayanlardan birisiyse teknolojinin içinden gelen çağrı merkezi sektörü. Günümüz bilgisayarlarının artık daha karmaşık işlemleri yerine getirebilmesi ve geliştirilen yazılımlarla uzaktan bağlantı yapabilmesi çağrı merkezi çalışanlarına yeni bir mobil çalışma ortamı sağladı.

Çağrı merkezi çalışanları artık evlerinden çıkmadan çalışabilir hale geldiler. Durum böyle olunca, home ofis yani evden çalışmak popüler hale geldi. Özellikle sektörde Almanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerden dolayı Almanca bilen çağrı merkezi çalışanlarına olan talep her geçen gün artmakta. Artık her birey evden çağrı merkezinde çalışma fırsatlarından faydalanarak evlerinin rahatlığında hem kariyer yapabilir hem de özel hayatlarına gereken zamanı ayırabilir.

Sadece Almanca konuşarak home ofis çağrı merkezi Çalışanı olabilirsiniz

Almanca konuşarak ve evinizden çıkmadan hem meslek sahibi olmak hem de iyi bir maaş almak kulağa hayal gibi gelebilir. Ama günümüz şartlarında bu mümkün. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve mikrofonlu bir kulaklık. Bilgisayarınızdan çalışmakta olduğunuz firmanın sistemine bağlanarak veya firma tarafından size sağlanan bir takım güvenli yazılımlar ile işinizi yapabilirsiniz.

Almanca bilenlere Çağrı merkezlerinin sunduğu fırsatlar

Çağrı merkezi sektörü, kişiler için çeşitli kariyer fırsatları sunmaktadır. Çağrı merkezinde çalışmak öncelikle etkili bir iletişimci olmanızı sağlar ve sadece iş hayatının değil, sosyal ve özel hayatın da kalitesini artırır. Sektörde çalışanlar için yürütülen eğitim faaliyetlerinin yanında organizasyondaki çalışanların gelişimine odaklı akademik yapılar aracılığıyla kapsamlı yedekleme ve yetiştirme programları uygulanmaktadır. Böylece mevcut çalışanlar bir sonraki pozisyona hazırlanarak geleceklerine yatırım yapabilmektedirler. İşletmenin operasyon dışındaki tüm birimleri de operasyona destek verdiğinden bu birimlere de çağrı merkezi çalışanlarından geçişler olmaktadır. İşletmenin her biriminde çağrı merkezinin havasını soluyan çalışanlar ile operasyon birimlerinin verimliliğine katkı sağlanmaktadır. Tüm bu olanaklar, çağrı merkezi çalışanlarına kariyerleri için birçok avantaj sunmaktadır.

Her yıl büyüyen bir sektörün parçası olun

Türkiye çağrı merkezleri derneğinin yaptığı araştırmaya göre sektör 2017 yılında %13,3 büyüyerek 5,1 Milyar TL’ye ulaşmıştır. Müşteri temsilcisi sayısı %7 artarak yaklaşık 91.000 kişiye ulaşarak, Takım lideri/ yönetici ve idari kadro ile birlikte bu sayı yaklaşık 105.00 kişidir. Yabancı dilde hizmet veren müşteri temsilcilerinin %53 ünü Almanca bilenler oluşturmaktadır. Bu rakamlar her geçen gün büyük bir hızla artmaktadır. Özellikle uluslararası hizmet fırsatları firmaların ilgisini çekmektedir. Bu yüzden yabancı dil bilen müşteri temsilcisine olan ihtiyaç oldukça fazla.

Home ofis Çalışarak dilediğiniz alanda İş bulabilirsiniz

Almanca bilenler çağrı merkezlerinde ilgilerini çeken bir sektör üzerine de çalışabilirler. Sektörün yayıldığı alanlar çok geniş olmakla birlikte çağrı merkezi çalışanları telekomünikasyon, finans, tüketim ürünleri, eğlence ve medya, perakende noktaları, konaklama, acente, turizm, taşımacılık-lojistik, enerji ve altyapı, kamu, e-ticaret, bilişim ve sağlık gibi sektörler üzerine hizmet veren firmalarda çalışabilirler.

Çağrı merkezi sektörünün geleceği parlak

Sektörün genişleyen faaliyet alanı ile paralel inbound servislerin yanısıra outbound, backoffice, saha ve offshore servislerinde verilen hizmetlerde özellike Almanya tarafında artış sağlanmakta. Dünyada da son dönemde en yeni trendlerden olan çağrı merkezi hizmetinin bulut bilişim teknolojisi üzerinden verilmesi ile gelecek dönemlerde Türkiye’de de bu trendin etkilerini göstermesi beklenmektedir.

Gelişen ve değişen teknolojilerle ilerleyen bu sektörde home ofis çağrı merkezi çalışanlarının satış, destek, pazarlama ve benzeri konularda firmalar için kritik rol oynayacakları kesin.

Evden çalışma fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak içinAlmanca Call Center işlerde evden çalışmanın avantajları nelerdir?konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

3 yorum

  • Hakan Tamer

    Hallo ich lebe seit zwei Jahren in die Türkei Tekirdag kalpaklı suche einen Job besitze einen Mavikart daher kann ich überall hinreisen . In Deutschland habe ich als Strassenbauer gelernt und gearbeitet daher würde ich mich freuen wenn wir einen Job für mich hätten liebe Grüße

  • Murat Ağarı

    Hallo ich lebe seit 4 Jahren in Kütahya und suche einen Job würde gerne als home office çağrı merkezi arbeiten momentan lebe ich in Istanbul wäre toll wenn ihr mir helfen könntet

  • Petra gezgez

    Hallo, ich lebe in Malatya, und hatte intresse an einen Job im home Office, bin 55 Jahre alt und lebe hier in der türkei, wäre schön von euch zu hören, lieben gruss

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için