Almanca Çağrı Merkezinde Başarılı Olmak İçin Atılması Gereken 5 Önemli Adım

Çağrı merkezi sektöründe çalışmak uzaktan basit bir iş gibi görünse de kartlarınızı doğru oynadığınızda sizlere muhteşem kariyer fırsatları sunabilecek ciddi bir iştir. Çağrı merkezinde çalışmak için farklı becerilere sahip olmanız ve bu becerileri etkili bir şekilde kullanmayı biliyor olmanız gerekiyor. İletişim becerisinden organizasyona, kişisel yönetimden kriz yönetimine kadar bir çok yetenek çağrı merkezi çalışanlarında bulunmalıdır. Konuyla ilgili aklınızı kurcalayan çok fazla şey olabilir. Şimdi aklınızdaki tüm soru işaretlerini bir kenara bırakın ve Almanca çağrı merkezinde başarılı olmak için izlemeniz gereken adımları sırasıyla okuyun.

Çağrı merkezi sektörünü iyi anlayın

Çağrı merkezi sektöründe çalışırken disiplinli olmalısınız. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamalı, çeşitli iletişim becerilerine sahip olmalı ve çoklu görevleri rahat bir şekilde yerine getirebilmelisiniz. Yani Almanca çağrı merkezinde yabancı müşterilerle rahatlıkla iletişim kurabilmelisiniz. Firmanızın politikalarına bağlı kalarak müşterilere satış yapmalı veya yardımcı olmalısınız.

Çağrı merkezi çalışanları firmaların en önemli temsilcilerdir. Müşterilerin ilk irtibata geçtiği çağrıyı karşılayan kişidir. Bu sebeple ekstra dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü firmayı müşterinin gözünde çok iyi bir konuma getirebilir veya rezil edebilirsiniz. Son olarak zor insanlarla mücadele etmeyi bilmelisiniz. Bununla ilgili eğitim programlarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bilgisayar becerilerinizi geliştirmek için eğitim alın

Çağrı merkezinde başarılı olabilmek için bilgisayarla aranız iyi olmalı. Sonuçta müşteri ile konuşurken ondan duraksayarak konuşmasını isteyemezsiniz. Aynı zamanda bilgisayar hakkında bilgi birikiminiz olması firma içerisinde kullanılan yazılımlara kolay adapte olmanızı sağlayacaktır. Eğer konuyla ilgili eksikleriniz varsa Bilgisayar eğitimi üzerine birçok derse internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim ve dil becerilerinize önem verin

Müşteriler ile konuşurken tane tane konuşmalı ve anlaşılır olmalısınız. Duraksamadan, müşterilere güven veren ve rahatlatan bir ses tonuyla konuşmalısınız. Müşteriler sizi aradıklarında problemlerinin çözüleceğine dair hissiyatı sizden almalılar. Tüm süreci kontrol altında tutmaya çalışacak kişi siz olduğunuz için olası bir kriz anında nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili eğitim almanız faydalı olabilir. Bunun için firmanızın verdiği eğitimlerden veya online eğitim platformlarında faydalanabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma, Almanca çağrı merkezinde yabancı müşteriler ile konuşurken aksanınıza dikkat edin. Özellikle bir Alman markası için hizmet veren çağrı merkezindeyseniz ve Alman müşterileriniz varsa!

Dakik olun!

Gözünüze önemsiz gibi gelebilir fakat çağrı merkezi çalışanlarının dakik olması çok önemlidir. Özellikle home ofis çalışmıyorsanız işe zamanında gitmeniz gerekir çünkü çağrı merkezleri genellikle sizden erken gelerek sisteme giriş yapmanızı ve telefonları almaya hazır olmanızı bekler. Aynı zamanda eğer ofise gidiyorsanız mola saatlerine uyun. Home ofis çalışıyor olsanız bile mola saatlerini abartmayın.

Çalıştığınız firmanın güncel faaliyetlerinden haberdar olun

Firma hakkındaki güncel şirket politikaları ve ürünlerden haberdar olmanız müşterilere sunduğunuz hizmet kalitesini artırmakla beraber daha verimli hizmet sunmanızı sağlar. Bu bilgileri edinmek için kurum içi yazışmalara ve firmanın web sayfasını sürekli kontrol etmeyi unutmayın. Aynı zamanda firmanızın çalışanlarına sunduğu güncel eğitim fırsatlarını takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bonus: Nefes almayı ihmal etmeyin. Çağrı merkezinde çalışmak sandığınız kadar kolay olmayabilir bu yüzden sosyal hayatınıza önem verin. Hafta sonları arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle vakit geçirin. Yeni yerler keşfedin. Bu sayede motivasyonunuzu yüksek tutabilir ve işinizle özel hayatınızın ayrımını iyi yapabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız adımlara dikkat eder ve kendinizi sürekli geliştirirseniz çağrı merkezi sektöründe başarılı olmanız kaçınılmazdır. Yeniliklerle ve fırsatlarla dolu bir kariyer sizleri bekliyor, tadını çıkartın!

Eğer bu yazımız hoşunuza gittiyse kariyer hedeflerinizde ulaşmanıza yardımcı olabilecek Almanca Çağrı merkezinde kariyer yapmak için kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? konulu yazımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

1 Yorum

  • Adem

    Sehr geehrte Damen und Herren
    Ich würde gern bei euch arbeiten.Ich habe Jahre lang in Deutschland gewohnt und studiert.Ich bin Geschichte Lehrer von Beruf und zur Zeit wohne ich in Baku.
    Liebe Grüße Adam

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için