Almanca Çağrı Merkezinde Çalışma Ortamı

Çağrı merkezi çalışanları çalışmalarını genellikle ofis içerisinde gerçekleştirir. Müşteri ile çağrı merkezi arasında telefon, e-posta, anlık mesajlaşma programları, sosyal medya, faks, SMS gibi elektronik iletişim kanalları aracılığıyla temas kurarlar. Bunların yanında çağrı merkezlerinde çalışanlar iyi aydınlatılmış, havalandırılmış ve işlerini rahatlıkla yapabilmeleri için hazırlanmış uygun ergonomik ortamlarda çalışırlar.

Kalabalık Bir Ekip

Çağrı merkezleri eğer çok küçük değilse kalabalık ekiplerle birlikte çalışılır. Dolayısıyla ofise gittiğinizde sizinle birlikte işe koyulmayı bekleyen onlarca kişi olabilir. Çağrı merkezinde çalışmadan önce mutlaka kendinize kalabalık iş ortamlarında çalışıp çalışamadığınızı sorun. Çünkü tüm gün boyunca hem gürültülü bir ortamda iş arkadaşlarınızla olacaksınız hem de müşterilerle ilgileneceksiniz.

Günlük, haftalık veya aylık hedefler

Çağrı merkezlerinde takım liderlerinizin koyduğu hedefler doğrultusunda ekip olarak hareket edersiniz. Günlük, haftalık veya aylık hedeflerinize bu doğrultuda ulaşmaya çalışırsınız. Bu yüzden bazen takımlar veya kişiler arası bir rekabet ortamı oluşabilir. Fakat tabii ki bu hırs ve intikam dolu bir rekabet ortamı değildir. Takımlar arası tatlı bir rekabetten söz edebiliriz. Çünkü gün sonunda herkes aynı çağrı merkezi ve aynı firmalar için çalışmış oluyor. Önemli olan çalıştığınız firmaya katkıda bulunabilmek.

Hoşgörülü ve saygılı olmak çağrı merkezi sektöründe yazılı olmayan kurallardan birisidir. Dolayısıyla personeller arasında herhangi aksi bir durum söz konusu olamaz. Aynı şekilde çalışanların birbirleriyle kurdukları ilişkilerde de bu konu üzerinde duruluyor. Kurumsallıkla beraber gelen samimi ortam çağrı merkezlerine de hâkim.

Hareketli Ve Dinamik Bir İş Ortamı

Çağrı merkezlerinin diğer bir ilgi çekici yanı gençler tarafından rağbet görüyor olması. Gençlerin yoğun olduğu çalışma ortamında dinamizm ve eğlence olmaması da düşünülemez. Teknolojik altyapıya dayalı çalışma ortamları özellikle Y Kuşağı’na yönelik her türlü motivasyon kaynağının uygulanmasını kolaylaştırıyor; eğlenceler, ödüllendirmeler, motivasyon toplantıları, hareketli ve dinamik bir iş ortamı.

Satış odaklı çağrı merkezinde dinamik ortama satış yapmanın coşkusu da eklenir. Satışta başarı duygusunun getirdiği coşku, yeni hedeflerin yarattığı heyecan, müşteriyi ikna etmenin doğurduğu gurur bu dinamik ortamın diğer öne çıkan öğeleri.

Öte yandan çok dilli veya uluslararası hizmet veren bir çağrı merkezinde çalışıyor olduğunuzu varsayarsak farklı kültürlerden ve farklı ülkelerden insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu da size farklı bir çalışma ortamı deneyimi yaşatır.

Almanya’dan kesin dönüş yapanlara Türkiye’deki çalışma ortamı ile ilgili daha fazla fikir verebilecek Almanya ve Türkiye’deki iş hayatındaki farklar nelerdir? konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için