Almanca Çağrı merkezinde hangi sektörlere hizmet veriliyor?

Dünyadaki hızlı gelişimiyle beraber 2000’lerin başlarında Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan çağrı merkezleri, müşteri sorunlarının çözümünde işletmelerin önemli bir parçası haline geldi. Günümüzdeyse yatırım hacmi yüksek olan birçok sektör çağrı merkezi hizmetlerinden faydalanıyor. Haliyle çağrı merkezleri firmalar için git gide vazgeçilmez bir hizmet dalı haline geliyor. Gerek ulusal gerekse uluslararası alanda çeşitli çağrı merkezleri birbirinden farklı yüzlerce sektöre hizmet sağlıyor. Ülkemizde uluslararası alanda en çok hizmet verdiğimiz ülke ise Almanya. Ve işte Almanca çağrı merkezlerinin en çok hizmet verdiği sektörler.

Telekomünikasyon

Listenin en başında telekomünikasyon sektörü geliyor yapılan araştırmalara göre %23 lük oranla Almanca çağrı merkezi hizmetinden faydalanan en büyük sektörlerin başında geliyor. Bunun sebebi ise teknolojinin gelişmesi ile telekomünikasyon sektörüne yapılan yatırımlar. İnsanların iletişim ve haberleşme ihtiyacını en hızlı şekilde sağlamak adına hizmet veren telekomünikasyon firmaları müşteri sorunlarına uzun vadeli çözümler bulmak ve satış yapmak amacıyla çağrı merkezleri ile ortak çalışmakta.

Finans ve Sigorta

Finans ve sigorta sektörünün dijital dönüşüme girmesiyle birlikte çağrı merkezlerine olan ihtiyaçları son yıllarda büyük oranda arttı. Almanya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerde çağrı merkezlerine olan ihtiyaca cevap sağlamak amacıyla Almanca çağrı merkezlerinin hizmet yelpazesini genişletiyor. Gerek satış gerekse müşteri hizmetleri konusunda çağrı merkezleri finans ve sigorta sektörünün geleceği için büyük önem taşıyor.

Taşımacılık-Lojistik

Son zamanlarda taşımacılık ve lojistik alanında atılan adımlarla birlikte sektör hızlı bir sürece girdi. Özellikle uluslararası kargo konusunda hizmet veren firmaların müşterilerini bilgilendirmek ve müşteri datası toplamak adına çok dilli çağrı merkezleriyle yaptığı çalışmalar giderek artıyor. Bu da çağrı merkezlerini taşımacılık ve lojistik sektöründe önemli bir oyuncu haline getiriyor.

Eğlence ve Medya

Akıllı televizyonlar, tabletler, akıllı telefonlar, bilgisayarlar, yayın platformlarını destekleyen akıllı akış oynatma cihazları ve aklınıza gelebilecek benzeri tüm ürünler. Artık nerede olursak olalım tek bir tıkla Dünya’ya bağlanmak mümkün. Eğlence ve Medya sektörü de geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin en çok etkileşimde oldukları sektörlerden birisi. Durum böyle olunca müşterilerden gelen talepler sınırsız oluyor. Bu yüzden eğlence ve medya sektöründe çağrı merkezleri hayati önem taşıyor.

Toptan/Perakende

Toptan/Perakende sektörü ise Almanca çağrı merkezlerinin finans ve sigorta sektöründen sonra en çok hizmet verdiği alanlardan birisi. Gerek satış gerekse satış sonrası destek konularında çağrı merkezleriyle ortaklaşa çalışan toptan/perakende firmaları, Alman markası ürünlerin raflarda yerini almasıyla çağrı merkezlerini müşterilerileriyle iletişim kurmaları konusunda kritik bir takım oyuncusu haline getiriyor.

Otomotiv

Alman menşeili birçok otomobil markasına ev sahipliği yapan Türkiye otomotiv sektöründe Almanca çağrı merkezlerinden destek alıyor. Gerek ulusal gerekse uluslararası yapılan anlaşmalar doğrultusunda bu sektörün Almanca çağrı merkezi desteğine ilerleyen zamanlarda daha fazla ihtiyacı olacak gibi görünüyor.

Elektronik ve Bilişim

Alman markalarının teknoloji mağazalarında yerlerini almasıyla elektronik sektörü Almanca çağrı merkezlerinin en çok çalıştığı sektörlerden biri haline geldi. Aynı zamanda Türkiye ve Almanya arasında karşılıklı alınan teknoloji yatırımları bilişim sektörünün önünü açarak almanca çağrı merkezleriyle bilişim firmalarını ortak çalışır hale getiriyor.

Almanca çağrı merkezi konusunda uzmanlaşmak istediğiniz tüm sektörleri Türkiye’de rahatlıkla bulabilirsiniz. Geniş hizmet yelpazesiyle Türkiye, Almanca çağrı merkezi alanında uzmanlaşmak isteyen adaylar için uygun bir alt yapıya sahip diyebiliriz.

Almanca çağrı merkezine giden kariyer yolculuğunuzla ilgili daha fazla bilgi almak için Almanca Çağrı merkezlerinde kariyer yapmak isteyen kişilere sunulan imkanlar nelerdir? Konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için