Almanca Çağrı Merkezlerinde Öğrenci Olarak Çalışmak/Başarılı Olmak Mümkün Mü?

Türkiye’de genç nüfus istihdamına ve bölgesel kalkınmaya sağladığı katkılar nedeniyle günümüzün en stratejik öneme sahip sektörlerinden biri haline gelen çağrı merkezi sektörünün önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplam 100 bin kişiye iş imkânı yaratması öngörülüyor. Şimdiden 43’ten fazla ilimizin en büyük işverenleri konumundaki çağrı merkezleri farklı çalışma modelleri ile çalışanlarına fırsat sağlıyor. Peki, bu kadar genç nüfusu olan ülkemizde Almanca call center merkezinde öğrenci olarak çalışmak/başarılı olmak mümkün mü?

Part-time Çalışma İmkanı

Almanca çağrı merkezlerinde dil ve iletişim becerileriniz doğrultusunda öğrenci olarak part-time çalışmanız mümkün fakat daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi bu tarz işe alımlarda durumsallık söz konusu. Yani işveren ihtiyacına göre çalışanlarını öğrencilerden seçebilir. Dolayısıyla her çağrı merkezinde aynı durum söz konusu olmayabilir.

Size Özel Çalışma Programı

Öğrenci olarak çağrı merkezinde çalışabilmeniz için işverenler ders programınıza bakarak size özel çalışma planınızı düzenler. Bu doğrultuda siz uygunluğunuza göre çalışmaya başlayabilirsiniz. İster örgün ister ikinci öğretim isterseniz açıköğretim öğrencisi olun burada önemli olan nokta sizin çağrı merkezine zaman ayırabiliyor olmanız. Alternatif olarak home ofis çalışmayı deneyebilirsiniz. Home ofis çalışanlar daha esnek bir çalışma düzenine sahip oldukları için öğrencilerin vakit sıkıntısını çözmeleri konusunda rahatlık sağlayabilir. Hem de yol masrafı, yemek masrafı ve benzeri giderleri olmaz. Böylelikle hem maaşlarını daha iyi değerlendirebilir hem de görünmeyen masraflardan etkilenmeyerek tasarruf edebilirler.

Başarılı Olmak Tamamen Performansa Bağlı

Çağrı merkezinde başarılı olmanız tamamen sizin performansınıza bağlı. Bu yüzden siz kendinizi ne kadar geliştirirseniz başarılı olma ihtimaliniz de o kadar artar. Çağrı merkezi elemanı olmak gün içerisinde birçok kişiyle iletişime geçmenizi sağlayan bir meslek olmasından ötürü iletişim becerilerinizi geliştirebilir ve empati yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca eğer bir Almanca çağrı merkezinde çalışacak olursanız farklı kültürlerden insanlarla iletişime geçerek dünya ve insanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Almanca çağrı merkezlerinde eğitiminize devam ederken part-time veya home ofis olarak çalışabilirsiniz. Çağrı merkezlerinde çalışırken yaptığınız işe geçici değil, kalıcı gözle bakarsanız muhteşem bir kariyere sahip olarak okulunuzdan mezun bile olabilirsiniz.

Çağrı merkezlerinde çalışma şartları hakkında daha fazla bilgi almak için Almanca Call Center çalışma saatleri konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için