Almanca Call Center Çalışma Saatleri

Call center için en basit tabirle kurumla müşteri arasındaki temel teması sağlayan ve tüm iletişim kanallarının gerçekleştiği birim diyebiliriz. Call centerlar 1960lı yıllarda ABD’de müşterilerin istek ve şikâyetlerini iletmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Müşterilerle temas sağlamak, müşteri şikâyetlerini karşılamak ve müşterilerin memnuniyetini sağlamak için en doğru platform olarak nitelendirilen call centerlar kurumsal şirketler için kritik bir rol oynuyor.

Farklı Ülke ve dillere Göre Çalışma Saatleri

Pek çok genç için çalışma olanağı sağlayan call centerlar son yıllarda dil bilmeyi de koşul olarak sunuyor. İngilizce’nin yanı sıra, Alman menşeili şirketlerin call center kurmak için ilk olarak tercih ettiği yer olan Türkiye’de artık Almanca bilen call center çalışanlarına da büyük ihtiyaç duyuluyor. Çalışma şartlarının diğer sektörlere oranla görece daha iyi olması ve çalışma saatlerinin esnekliği, Almanca bilen kişiler için oldukça cazip geliyor.

7/24 Saat Hizmet Veriliyor

Call centerlar müşterilere 7 gün 24 saat hizmet vermek durumundadır bu da çalışanlarına esnek çalışma saatleri sunan call centerlarda 24 saat mesai mevcut demek oluyor. Sabah 08.00 akşam 17.00 şeklinde standart bir vardiyada da öğleden sonra 13.00 gece 22.00 arası da çalışabilirsiniz, çalışma saatleriniz çalıştığınız projeye göre değişkenlik gösterebilir. İş kanununa göre haftalık en fazla 45 saat çalışma süresi, yıllık 270 saate kadar çıkabiliyor. Call center çalışanlarının çağrı yoğunluğundan kaynaklanan sebeplerle çoğu zaman fazla mesai yapmaları talep edilebiliyor. Bu fazla mesailer saat başı olarak ayrı bir şekilde ücretlendiriliyor ve çalışanın sabit maaşına ekleniyor.

Home ofis Çalışma İmkanı

Günlük 8-9 saati bulan mesailerin 90 dakikası yemek ve ihtiyaç molalarına ayrılıyor.  Sektörde tam zamanlı çalışma şekli daha fazla tercih edilirken yarı zamanlı veya home ofis şeklinde çalışabileceğiniz call centerlar da bulmak mümkün. Call centerlarda tam zamanlı çalışanlar için haftada iki gün veya bir gün şeklinde izin uygulanıyor.

Esnek Çalışma Saatleri Sunuluyor

Call centerların esnek çalışma saatleri uyguluyor olmaları çalışanlar için çoğu zaman büyük bir avantaj olarak görülüyor. Haftalık olarak düzenlenen vardiyalar,  işçilerin gece veya gündüz çalışma isteklerine cevap verecek şekilde yapılan düzenlemeler ve mola sürelerinin çalışanların ihtiyaçlarına göre ayarlanması bu sektörü daha da cazip kılan yönlerden bazıları.

Almanca Call Center kariyerine erkenden başlamak isteyenlere özel yazdığımız Almanca Çağrı Merkezinde öğrenci olarak çalışmak/başarılı olmak mümkün mü? konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 yorum

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için