Almanca Call Center İşlerde Home Ofis Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2022-11-09 —

Almanca bilerek çalışabileceğiniz avantajlı işlerden birisi de günümüzde gittikçe popüler hale gelen home ofis call center agent. Almanya’dan dönüş yapmış kişilerin özellikle tercih ettiği bu iş modeliyle evinizin bir bölümünü ofise dönüştürerek sevdikleriniz ve alıştığınız ortamınızdan ayrılmadan rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Home ofis çalışmak hem firmalar hem de serbest çalışmak isteyenler için pek çok avantaj sağlasa da bu çalışma şeklinde bireylerin kendi kendini organize ediyor olmaları çok önemli. Çünkü evden çalışanlar diğerlerine kıyasla daha çabuk işe odaklanma ve kişisel yönetim sorunları yaşayabilirler. Bunun sebepleri her gün uyanıp gidecekleri bir ofis olmaması, sıcacık yataklar, rahat koltuklar, aniden gelen misafirler, çok sevdiğiniz televizyon programı, ilgilenmeniz gereken çocuklar…

Kısacası sizi iş harici aktiviteler yapmaya iten her türlü dikkat dağıtıcı etken mevcut. Bu yüzden home ofis çalışanların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Siz de evden Almanca call center elemanı olarak çalışıyorsanız veya evden çalışmayı düşünen biriyseniz bu yazımızda size vereceğimiz tüyolara kulak vermenizde fayda var.

Çalışma Alanlarınızı Kendinize Göre Şekillendirin

İlk olarak evinizde kendi çalışma alanınızı yaratabileceğiniz bir oda veya bölüm bulunuyor mu bunu düşünmelisiniz. Eğer evinizde kullanabileceğiniz böyle bir yer bulunuyorsa bu alanı değerlendirmekten çekinmeyin. Peki kendinize böyle bir alan oluşturduktan sonra ne yapmalısınız? Öncelikle performansınızı yüksek tutmak ve size ciddi bir çalışma ortamındaymışsınız hissi veren orta boy bir çalışma masası edinin. Dikkatinizi çok dağıtmayacak tek renk bir masa seçmek mantıklı olacaktır. Bunun yanında bel ve boyun sağlığınızı göz önünde bulundurarak rahat bir çalışma koltuğu edinmelisiniz.

Diğer yandan, sizi motive edecek ufak tefek öğelere masanızın üzerinde yer verebilirsiniz. Sevdiklerinizin resimleri veya ilham aldığınız kişilerin sözleri gibi. Çalışma alanınızı kendinize göre dekore edebilirsiniz, çok büyük olmayan tek renk dolaplar ve raflar kullanarak kendinize hem depolama alanı yaratabilir hem de üstlerine dekoratif objeler yerleştirebilirsiniz. Mantar bir pano alarak üzerine ilham verici sözlerin olduğu ufak notlarda asabilirsiniz.

Çalışma alanınızda tam verimlilik alabilmek ve üretkenliğinizi artırmak için sade ve gözünüzü yormayan ton da öğeler seçmeye özen göstermeniz yararınıza olacaktır. İster ayrı bir odanız isterse salonunuzun bir bölümünü ayırmış olun etrafınızda kullandığınız renkler enerjinizi etkileyecektir.

Eğer ayrıca bir odanız yok ise evinizin en az dikkat dağıtan odasını seçerek ufak bir bölümünü kendinize özel şekillendirebilir ve kendinize güzel bir çalışma ortamı hazırlayabilirsiniz.

Dikkat Dağıtıcılardan uzak durun!

Dışarıdan gelen veya üst kat komşunuzun çocuklarının yaptığı sesler sizi rahatsız edebilir. Kimileri için gürültü odaklanmayı artırırken bazıları için işkence olabilir. Özellikle call center işinde müşterilerle telefonda görüşürken dikkat dağıtıcı dış sesler duymak pek hoş olmayabilir. Bu yüzden gürültüyü kesen kulak içi kulaklıkları tercih edebilir veya kendi gürültünüzü kendiniz yaratmayı deneyebilirsiniz.

Çalışma saatlerinizi belirleyin

Home ofis çağrı merkezi çalışanlarının en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesiyse çalışma saatleri. Home ofis çalışanlar esnek çalışma saatlerine sahip oldukları için esnekliğin biraz dozunu kaçırabiliyorlar. Bir süre sonra bu esneklik kontrol edilemez seviyelere ulaşıyor ve çalışmamaya kadar gidebiliyor. Bu sorunun önüne geçmek için kendinize belirli kurallar koymalısınız. Yataktan kalkma ve işe başlama saatleriniz belli olmalı, aynı şekilde mola saatleriniz ve yemek saatleriniz, aralarda tabii ki ufak kaçamaklar olacaktır. Sonuçta ev ortamında çalışıyor olacaksınız. Bu şekilde kendinizi sanki gerçek bir ofis ortamında çalışıyormuş gibi ayarlarsanız iş ve özel hayat dengesini iyi kurarsınız ve yaptığınız işten memnun kalırsınız.

Atıştırmalıklar Bulundurmayı İhmal Etmeyin

Home ofis çalışmanın avantajlarından biri de buzdolabının verdiği rahatlık. İkide bir masanızdan kalkarak mutfağa gitmeden masanızda atıştırabileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar ve büyük bir şişe su bulundurmak hem çalışma veriminizi artırır hem de sağlığınıza yararlıdır. Tabii ki fazla abartmadan!

Giyiminize Özen Göstermeyi Unutmayın

Her ne kadar çalışma ortamınız ev içerisinde olsa da kişisel bakımınıza ve giyiminize özen gösterin. Beyninizi ve bedeninizi iş psikolojisine sokmanız yaptığınız işin verimini artıracaktır. Hem de kendinizi fiziksel olarak daha iyi hissedeceksiniz. Sonuçta siz de bir çalışansınız sadece çalışma şekliniz home ofis diye kendinizi bırakmamalısınız. Yataktan kalktığınız gibi işe başlarsanız kendinizi tembel, uyuşuk ve çirkin hissedebilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek için kendinizi işe gidermiş gibi motive ederseniz daha üretken ve verimli olursunuz.

Evden çalışmak isteyenlere ilaç gibi gelecek olan Almanca bilenlerin evden Çağrı Merkezinde çalışma fırsatları konulu yazımıza göz atmayı unutmayın!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Semra Ebe
Semra Ebe
4 yıl önce

Sehr geehrte Damen und Herren,

mein Name ist Semra Ebe und ich suche eine neue Arbeit als Homeoffice Agentin.
Ich habe Sie auf Facebook gefunden und wollte mich sofort bei Ihnen bewerben.
Derzeit arbeite ich auch im Homeoffice, aber suche eine neue Herausforderung.
Es würde mich sehr freuen wenn Sie mir einige Informationen zukommen lassen könnten.
Vielen Dank

Mit freundlichen Grüßen

Semra Ebe