Almanca Call Center’da Yaşanan Komik Durumlar Nelerdir?

2023-01-03 —

Her iş alanında yaşanan stresli durumlar olduğu gibi pozitif ve komik durumlar da vardır. Call center çalışanları gün içinde çok farklı müşterilerle muhattap olma zorunluluklarından dolayı değişik durumlar içerisinde kendilerini bulabilmektedirler. Bu yaşanan komik durumlarda bile call center çalışanının ciddiyetini bozmaması ve olaya çözüm odaklı bakmaya devam etmesi beklenmektedir. Çünkü eğer olaya kendini kaptırır ise müşteri konuşma süre kotası dolacağından hem müşteri devamlılığı açısından hem de şirket itibarı açısından şirketin gerçek ya da tüzel kişilerini olumsuz bir duruma sokma ihtimali ile karşılaşması mümkün olabilmektedir.

Almanca Call Center’da Görüşme Yapmak

Almanca call centerlarda işine özen gösteren firmaların sahipleri, dışarıya kurulacak her bağlantının firmasının ya da firmalarının imajını doğrudan etkileyeceğini bilir ve bu etkenlere göre düzenlemeler yapmaktadırlar. Bu kadar disiplinli ve hızlı olunması gereken bu call centerlarda çalışılan ortamın da ciddi bir hale bürünmesi gerekmektedir.

Komik bir olayın ise olduğu andan daha geniş bir alana yayılmasına izin verilmemesi önemli bir etkendir. Çağrı merkezinde görüşmeler müşterilerin şikayetleri ve soruları var ise merkezin dahili numarası aranarak operatöre ulaşması sonucu başlar. Operatörler, IVR, yani sesli yanıt sistemi gibi anlaşılmamak için müşterileri dostça bir ses tonu ve cümle ile karşılamalıdır. Örneğin ” Alo, buyrun X çağrı merkezi, nasıl yardımcı olabilirim?” şeklinde olmalıdır ve görüşme bittiğinde ise uygun bir şekilde iyi günler ya da iyi akşamlar şeklinde sonlandırılmalıdır.

Dil Sürçmeleri Başa Bela Olabiliyor!

Almanca call centerlarda hızlı konuşmak gerektiği için çoğunlukla işe yeni başlayanlar tarafından dil sürçmeleri, cümleleri karıştırıp devrik cümleler oluşturma gibi durumların oluşturduğu komik durumlar gözlenmektedir.

Birbirini Yanlış Anlama

Yine bununla beraber arayan kişilerin yaş ortalamalarına göre yaşlı ise söylediğiniz ya da müşterinin söylediği anlaşılmadığından dolayı ortaya komik ve sürekli kendini tekrarlayan diyaloglar ortaya çıkabilmektedir.

Müşteriye Bağlı İletişim Kopukluğu

Müşterilere yardımcı olmaya çalışıldığında ”Masaüstünüzde ne var?” sorusunun asıl muhattabı ”Bilgisayarın ana ekranında ne var?” olmasına rağmen alınan cevap ” kalem, defter, su bardağı vb. eşyalar var” şeklinde olabilmektedir.

Almanca Call Center ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sitemizde bulunan Almanca Call Center’da Hangi Teknolojiler Kullanılıyor? adlı makalemizden ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments