Çağrı Merkezi Mesai Saatleri Dışında Yapabileceğiniz 5 Verimli Aktivite

2022-06-05 —

Çağrı merkezi çalışanlarının yoğun çalışma saatleri ve stresli iş ortamı zaman zaman çeşitli bunalımlar yaşamalarına sebep olabilir. Bunun önüne geçmek içinse iş dışında yapabileceğiniz bazı etkinlikleri sizin için derlemek istedik. Hem bedensel hem de ruhen size iyi gelebilecek olan bu etkinlikleri yaparak iş hayatınızdaki dengeyi koruyabilirsiniz. Ayrıca bu etkinlikleri hobiniz haline getirerek kendinize faydalı olabilecek bir çok yeni yetenek edinebilirsiniz. Hatta bu hobiniz bir gün size pasif gelir sağlayan iş haline bile gelebilir. Gelin şimdi hep birlikte çağrı merkezi dışında yapabileceğiniz verimli aktivitelere birlikte bakalım.

‘‘Ben evimde iyiyim’’ diyenler için: DIY (Do It Yourself) – Kendin Yap

Son zamanlarda oldukça popüler bir akım haline gelen DIY evde tek başınıza yapabileceğiniz verimli etkinliklerden birisi. Bu etkinliği evinizde boş zamanlarınızda kullanmadığınız veya geri dönüştürülebilen bir eşya haline getirebileceğiniz materyaller ile yapabiliyorsunuz. Bu sayede hem evinizi dekore edebiliyor hem de kafanızı dağıtabiliyorsunuz. DIY videoları internette oldukça yaygın. Siz de bu videolardan ilham alarak evinizde kullanmadığınız malzemeleri yararlı hale getirebilir aynı zamanda vaktinizi verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji Severler için: Programlama dili!

Teknoloji her gün hızla büyüyor ve bu doğrultuda birçok yenilik hayatımıza girmeye devam ediyor. Bu gelişmeler hızla ilerlemeye devam ederken hayatımızın seyri de o yönde değişiyor diyebiliriz. IoT (Internet of Things) teriminin yavaş yavaş hayatımıza girmesi ile birlikte de programlama dilleri git gide popülerleşmeye devam ediyor. Durum böyle olunca da bilim ve teknoloji severlerin çağrı merkezi dışında yapabileceği etkinlikler arasında programlama dili ilk sırada geliyor. Programlama dillerini öğrenerek hem bambaşka bir Dünya’nın kapısını aralayabilir hem de gelecekte işinize oldukça fayda sağlayabilecek bir yetenek edinebilirsiniz. Unutmayın gelecekte tüm sektörler bu yönde evrilecek ve programlama dili becerisine sahip olmak değerli bir yetenek olarak görülecek.

Blogger Olmak

Popülerliği hiç geçmeyecek olan bir diğer rahatlatıcı etkinlik ise blog yazmak veya vlog çekmek diyebiliriz. İlgi duyduğunuz bir konu hakkında internette yazılar yazabilirsiniz üstelik kimse sizden uzman olmanızı beklemez! İnternet aleminde bir içerik üreticisi olmak için kimse sizden özel bir yetenek beklemez ve herhangi bir ücret talep etmez. İlgi duyduğunuz herhangi bir konu hakkında blog açabilir ve bu yolla insanların hayatlarına dokunabilirsiniz. Örneğin yemek yapmayı çok sevdiğinizi varsayalım bununla ilgili kendinize ücretsiz bir blog açarak tariflerinizi insanlarla paylaşabilir, yeni insanlarla tanışabilir veya onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Kendi topluluğunuzu oluşturmak ve çağrı merkezi ortamı dışında kendinize bir çevre edinmek sizi ruhen ve bedenen rahatlatmakla birlikte yeni kapılar açabilir.

Sosyal Etkinliklerden Haz Alanlar ‘‘Dans Kursu’’ Tercih Edebilir

Çağrı merkezinin ortamından uzaklaşıp hareketin tam ortasına düşmek isteyenlere tavsiyemiz hemen bir dans kursuna yazılamaları yönünde. Salsa, tango, R&B, hip hop gibi farklı türden dans kurslarına yazılarak kendinizi bambaşka bir Dünya’nın içine atabilirsiniz. Dans kursuna ufak bir bütçe ayırarak hem güzel vakit geçirebilir hem de yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Haftalık dans gecelerine katılarak tüm stresinizden arınabilir ve kurtlarınızı dans pistinde dökebilirsiniz.

Enerjisi Bitmeyenler İçin: Spor

Spor’un hem iş hayatınıza hem özel hayatınıza hem de sağlığınıza olan faydaları saymakla bitmez. Bütün bir günün stresini yoğun bir egzersiz programı ile atabilirsiniz. İster evde ister salonda olun düzenli spor yaparak hem kendinize bir amaç edinmiş olur hem de ruh ve beden sağlığınızda olumlu gelişmeler yaşarsınız. Ayrıca spor yapmanın birçok türden hastalığı engellediği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. İş çıkışı bir saatinizi spora ayırmayı deneyin. Farkı çok kısa bir sürede siz de hissedeceksiniz.

Siz de çağrı merkezleri hakkında daha fazla bilgi almak için Almanca Çağrı Merkezlerinde Kariyer Yapmak İsteyen Kişilere Sunulan İmkanlar Nelerdir? konulu yazımıza göz atmayı unutmayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments