Almanca Çağrı merkezlerinde aranan eğitim seviyesi nedir?

Almanca çağrı merkezlerinde aranan eğitim seviyesi başvurduğunuz pozisyona göre değişiyor. Eğer müşteri temsilcisi olarak başvurduysanız lise mezunu olmanız yeterli olabilirken operasyon yöneticisi olarak başvurduğunuz pozisyon için aynısı geçerli olmuyor. Kimi zaman da çağrı merkezleri eğitim seviyesi konusunda kendine has yöntemler izliyor. Bu yüzden sabit bir eğitim seviyesinden bahsedemeyiz. Fakat genel itibariyle almanca çağrı merkezlerinde eğitim seviyesi konusunda aranan bir kalıp bulunuyor. En az lise mezunu olmanız şart.

Lise Mezunları Çoğunlukta

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre Almanca Çağrı merkezi pazarında çalışan toplam müşteri temsilcisinin yaklaşık %44’ünün lise mezunu olduğu tahmin ediliyor. Aynı zamanda Genç nüfusun genellikle tercih ettiği bir sektör olan çağrı merkezleri çalışanlarına birçok kariyer fırsatı sunuyor.

Çağrı merkezleri kendi bünyelerinde bulunan eğitimlerle çalışanlarına başka fırsatlarında kapısını açıyor. Kendini geliştirmek ve farklı pozisyonlara geçmek isteyen çalışanlar için büyük bir fırsat olan bu eğitimler çalışanların kariyer yolculuklarında büyük rol oynuyor.

Üniversite eğitimi almış olmak tercih sebebi

Lise mezunlarından sonra üniversite mezunları geliyor, almanca çağrı merkezinde işverenler genellikle üniversite mezunlarıyla çalışmayı tercih ediyorlar. Çünkü üniversite mezunlarının bir takım yetkinlikleriyle karmaşık problemleri çözebileceklerine ve müşterilere kaliteli hizmet sunabileceklerine inanıyorlar. Bu sebeple iki başvuru arasında eğer çok özel bir fark yoksa. Deneyim, sertifikalar, alan bilgisi ve benzeri. İş verenin tercihi her zaman üniversite mezunundan yana oluyor.

Aynı zamanda genç nüfusun potansiyel bir iş kapısı olarak gördüğü çağrı merkezleri gerek kariyer fırsatları, gerek çalışma ortamı bakımından Üniversite öğrencilerininde part-time olarak çalışmayı tercih ettikleri sektörlerden. Hem kendilerini geliştirebildikleri hem de tecrübe edinebildikleri bu ortamda işverenler üniversite öğrencileriyle çalışmaya sıcak bakıyor.

Nitelikli eleman alımlarında yüksek okul mezunları bir adım Önde

Yüksek okul mezunu olmak çağrı merkezlerinde aranan bir eğitim seviyesi özellikle çağrı merkezi hizmetleri üzerine eğitim almış kişiler meslek ilgili genel ve akademik bilgilerinin diğerlerine nazaran daha fazla olması sebebiyle aranan eğitim seviyelerinden birisi olabiliyor.

Daha önce tecrübe etmiş oldukları çağrı merkezi ortamı, çalışma istekleri ve sektöre değer katabilme potansiyelleri diğer adaylara göre daha yüksek olduğundan çağrı merkezi hizmetleri üzerine eğitim almış kişiler işverenin gözünde diğer adaylardan her zaman bir adım önde oluyor.

Almanca çağrı merkezlerinin çalışma politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Almanca Call Center işe alımında yaş sınırı var mıdır? konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

2 yorum

  • Cem Omaç

    Möchte Bitte eine Information, zu einem Job im Callcenter.

  • Leyla

    Danke für die Fragen,leider ist keiner mehr entreißt.Weil ich habe selbst einen bisschen zu folgenden Themenbereich.Das ist die Ergebnisse sind nicht positives.
    Mit freundlichen Grüßen

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için