Almanca Call Center İşe Alımında Yaş Sınırı Var mıdır?

Almanya’dan Türkiye’ye dönüş serüveninde neler yapmanız gerektiğinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Peki Türkiye’ye dönen vatandaşlar işe alım konusunda ne gibi yollar izlemeli? İki dili akıcı kullanabilme yetisi hali hazırda bir iş imkanı sunuyor. Artı bir dil seçeneği olan vatandaşlarımız için en cazip alan hiç şüphesiz Almanca call centerlar. Call center işe alımlarında yaş sınırı 18’dir. Yoğun olarak genç ve orta kuşak grubunda vatandaşlarımız işe alımlarda avantajlı sayılırlar.

Firmaya Göre Değişiklik Göstermekte 

İşe alım konusunda firmalar arasında ufak tefek farklılıklar olsa da genel olarak 18-30 yaş grubu tercih edilmektedir. Almanca ve Türkçe’ye hakim olmanın yanı sıra değişimlere adapte olabilen iletişim becerisi yüksek ve pratik çözüm odaklı kişiler Almanca call centerlar için kalifiye elemanlardır.

18-30 Yaş Gurubu Çoğunlukta

Ağırlıklı olarak 25-29 yaş aralığında kişilerin yer aldığı Almanca call center sektörüne 18-24 yaş arası gençler de azımsanmayacak derecede talep gösteriyor. En başta da bahsettiğimiz gibi 30 yaş ve üzeri bu yüzdenin küçük bir paydasını oluşturuyor. Sektörün yaş ortalaması göz önünde bulundurulduğunda Almanya’dan Türkiye’ye dönen genç nüfusun işsizlik problemi gibi bir sorunla karşılaşma ihtimali oldukça düşük. Almanca call center işe alımlarında başvurduğunuz firmaya göre tecrübeli tecrübesiz eleman durumuyla karşılaşmanız da muhtemel durumlar arasında. Ancak bu durum işe alım konusunda sizin için bir engel değil. Konuya genel bir bakış attığımızda gençlerin ağırlık olarak işe alındığı call centerlarda Almanca-Türkçe dil yetkinlikleri olan kişilerin işi denediklerinde olumlu bir sonuç aldıkları görülüyor. İşe alımlara fazla etki etmemesine rağmen Almanca call center sektöründe çalışan kadın sayısı erkeklere nazaran daha yüksek. Almanca call center sektörü, dil konusunda kendinize güveniyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken bir sektör. Hem para kazanmak hem de keyif almak her işin harcı değil!

Almanca call center yaş sınırı ile ilgili durumlar firmadan firmaya değişiyor fakat büyük bir çoğunluğu yukarıda bahsettiğimiz yaş aralıklarının pek dışına çıkmıyor.

Almanca call centerlar ile ilgili kafanızdaki soruları yanıtlayacak olan Almanca Çağrı merkezinde hangi sektörlere hizmet veriliyor? konulu yazımızı okumayı unutmayın.

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için