Almanca Call Center İçin CV Doldururken dikkat edilmesi gerekenler

2018-09-18 —

Call center müşterilerin firmayla etkileşime geçmek istediğinde ilk iletişim kurduğu yerdir. Bu bazen satış, bazen şikayet, bazense bir teşekkür araması dahi olabilir. Call Centerlar farklı türlerde olabilir bu yüzden çalıştığınız firmanın hizmet verdiği sektöre göre ödeme ve transfer işlemlerini yapmanız hatta bozulan bir ürün ile ilgili müşterilere destek vermeniz bile gerekebilir.

Call center pozisyonu için CV’nizi hazırlarken bu sorumlulukların üstesinden gelebilecek yetenek ve deneyime sahip olduğunuzu göstermelisiniz. En başta iletişim becerilerinizi sergilemek önemlidir çünkü yapacak olduğunuz iş tamamen iletişim kurmakla ilgilidir. Bu nedenle CV’nizde bu tarz özelliklerinizi öne çıkartan kısa, öz ve net ifadeler kullanmaya dikkat edin.

Potansiyel iş verenleri detaylı bir CV ile etkilemek için iş geçmişinizi ve yeteneklerinizi ön planda  tutmaya özen göstererek şansınız artırabilirsiniz.

Bir call center çalışanının olmazsa olmaz özellikleri

CV’nize eklemeniz gereken ilk ve en önemli özellik müşteri hizmetleri hakkında bilgi sahibi olduğunuzu ve müşterilerle iletişim kurmakta sıkıntı çekmeyeceğinizi gösteren konuyla ilgili birkaç bilgi. Ardından şirket içinde ve dışında size en lazım olacak olan özelliklerden ikisi sözlü ve yazılı iletişim becerisi. Sözlü ve yazılı iletişiminizin kuvvetli olması kendinizi iyi ifade edebildiğinizin bir göstergesidir.

Bir diğer kritik özellik ise aynı anda birden çok işi yapabilmek diğer bir deyişle multi-tasking olmak. Bir yandan müşteriyle konuşup bir yandan not alabilmek ve mailleri cevaplamak iş verenlerin gözünde değerli bir özellik diyebiliriz.

Ofis uygulamalarını ve bilgisayar becerilerinizide CV’nizde belirtin. Call center sektöründe bilgisayar becerisi olmadan işe girmeniz imkansız denebilir. Sonuçta kimse bilgisayarın açma-kapama tuşunun nerede olduğunu bilmeyen birisiyle çalışmak istemez. Bu temel özellikler haricinde satış deneyimi, veri girişi ve organizasyon yetenekleri sizi mülakatlarda bir adım öne çıkartabilecek faktörlerdendir.

Sertifikalarınızı eklemeyi unutmayın

Sertifikalarınızı CV’nize eklemek hem pratik hem de stratejik bir harekettir. Sahip olduğunuz özellikleri ifade etmenin en kısa yolu olmakla beraber iş veren, hem mesleki gelişiminizi görür hem de şirkete değer katacağınızı düşünür. Almanca Call Center için CV doldururken sahip olduğunuz dil sertifikalarını eklemek dikkat çekici olacaktır. Sertifikalarınızı kronolojik sıraya göre listelemekse iş veren tarafında okuma ve anlamayı kolaylaştıracaktır.

CV’nizi başvuracağınız pozisyona göre düzenleyin

Orta ölçekli bir Call Center’da birden fazla pozisyon mevcuttur. CV’nizi doldururken hangi pozisyona başvurduğunuzu göz önünde bulundurmaya dikkat edin ve başvurduğunuz pozisyona göre taslağınızı düzenleyin. Başvurduğunuz yerin neyi aradığını belirlemek için iş ilanını iyi kullanın. CV’nizin başvurduğunuz işin aday gereksinimlerini iyi ifade edip etmediğini kontrol edin ve pozisyon için uygunluğunuzu açıkça belirtin.

Almanca Call Center için CV doldururken yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanarak kendinize bir check list hazırlayabilirsiniz. Kurumsallığın ağırlıklı olduğu call center sektöründe sade, şık ve etkili bir CV’nin çözemeyeceği problem yoktur.

Eğer bu yazımızı faydalı bulduysanız call center sektörü hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacak olan Almanca iş ilanlarında en çok aranan nitelikler nelerdir? konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan göktepe
Hasan göktepe
2 yıl önce

Almanca ana dilde iş arıyorum antalyadayım