Almanca Call Center’da Anne Olarak Çalışmak

Günümüzde çalışma hayatında kadınlar aktif olarak yer alıyorlar. Ve kadınlar arasında anne olarak çalışan sayısı yadsınamayacak kadar fazla. Annelerin çalışma sebepleri kimi zaman kariyerlerine devam etmek, kimi zamansa ekonomik durumlardan dolayı olabiliyor.

Sebebi ne olursa olsun anne olarak çalışmak büyük bir denge gerektiriyor. Özellikle küçük çocukları olan anneler için çalışma ortamına odaklanmak oldukça zor olabilir. İş ve özel hayat dengesi bazen bunaltıcı olabilir fakat çalışmak isteyen anneler için alternatif meslekler mevcut.

Annelerin İlk Tercih Ettiği Sektörler Arasında ‘‘Call Center’’ Geliyor

Almanca call center sektörü içinde bulundurduğu farklı çalışma pozisyonları ve çalışma modelleriyle annelerin tercih ettiği sektörler arasında. Bunun sebeplerinin başında call center çalışma ortamının düzgün ve düzenli olması genel itibariyle annelerin ilgisini çekiyor. Bunun yanında belirli çalışma saatlerinin olması da bir artı. Aynı zamanda kolaylıkla yükselme şanslarının olması ve tabi ki iyi bir maaş garantisi Almanca callcenterları anneler için çekici bir iş haline getiriyor.

Almanca call centerların annelere sunduğu fırsatlar bunlarla bitmiyor, esnek çalışma saatleri çocuklarınız ve sevdikleriniz ile ilgilenme fırsatını da sunuyor. Yoğun çalışma saatleri ve fiziki yorgunluğa yol açan işler anneler için hayatı zorlaştırabilirken call center sektöründe bu gibi bir durum söz konusu değil. Ofis ortamında ve tamamen size ait olan bir alan içerisinde işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Tek yapmanız gereken günlük ve aylık görevlerinizi yerine getirmeniz. Başvurduğunuz pozisyona göre sizden istenen işin yoğunluğu değişse bile çalışmış olduğunuz ortamda ekibinizle birlikte çözemeyeceğiniz sorun yok diyebiliriz. Anlayacağınız üzere yalnız çalışmayacaksınız. Arkanızda sizi destekleyen ve anlayan bir ekiple birlikte çalışmanın rahatlığı kolay kolay bulanabilen bir şey değil.

Anneler İçin Alternatif: Home Ofis Almanca Call Center

Anneler için bir diğer alternatif ise home ofis almanca call center elemanı olarak çalışmak. Call center sektöründe oldukça yaygın olan bu çalışma modeliyle evinizden ve sevdiklerinizin yanından ayrılmadan rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bu çalışma modeli genellikle çok küçük çocukları olan anneler tarafından tercih edilebiliyor. Home ofis Almanca call centerelemanı olarak çalışmanın en büyük avantajı daha önce de bahsettiğimiz gibi çocuklarınızın yanında olmak olabilir. Ofis ortamında daha çabuk yükselebileceğinizi ve üstlerinizle daha kolay bağlantı kurabileceğinizi düşünürsek kariyer yapmak isteyen anneler için home ofis Almanca call center elemanı olarak çalışmak kulağa pek hoş gelmeyebilir. Ama hem ekonomik açıdan hem de kariyer başlangıcınızı yapmak için home ofis Almanca call center seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Çalışan Annelerin Çocukları Daha Mutlu

Çalışan anneler ekonomik ve sosyal açıdan hayatlarında daha aktif oldukları için çocuklarına daha etkin zaman ayırabilirler. Yapılan araştırmalara göre çocuklar çalışan ebeveynleri daha iyi rol model olarak alıyor. Sürekli ev ortamında bulunan bir ebeveyn çocuk üzerinde de zaman zaman stres yaratabiliyor. Bu sebeple çalışan annelerin hem kendileri hem de çocukları daha mutlu oluyor. Sonuçta bir tarafta çocuğunuza tüm dikkatinizi vererek dinlemek bir tarafta da gün boyu ne anlattığını tam olarak duymamak. Sizce hangisi daha faydalı?

Dengeli Aile Hayatı

Aile içerisindeçalışan ebeveynler olması hem ailenin ekonomik hem de sosyal yapısını pozitif yönde etkiler. Özellikle çalışan anneler kendilerine daha fazla güven duydukları için ev içerisinde çocuklarına da bu güveni aşılar. Aynı zamanda ev ekonomisine katkıda bulunarak geçim sıkıntısı çekmezler. Ve aileleriyle belirli zamanlar birlikte oldukları için daha kaliteli vakit geçirirler.

Çalışan anne olmak zor görünüyor olabilir fakat size sağladığı pozitif getirileri saymakla bitmez. Eğer çalışmak için gerekli müsaitliğe sahipseniz iş hayatına hemen atılmanızı tavsiye ederiz. Yazımız hoşunuza gittiyse Almanca Çağrı Merkezinde Başarılı Olmanın Kriterleri Nelerdir? konulu makalemizi okuyabilirsiniz

1 Yorum

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için