Almanca Call Center’da Hangi Sektörler daha Yaygın?

Call center, büyük küçük hemen her işletmenin sürekli iletişim halinde olmaları gereken diğer işletmeler ve kişilerle haberleşmelerini sağlayan, bunun için çeşitli erişim yöntemlerinin benimsendiği ve bünyesinde yetkin iş gücü bulunduran yerlerdir. Call center işletmeler ile müşterileri arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurma amacıyla kurulmuşlardır. İşletmeler ve müşterileri arasında call center aracılığıyla gelişen ilişkiler, hem işletmelere iyi geri dönüşler kazandırırken hem de müşterilerin memnuniyet seviyesini arttırıyor. Daha memnun ve hevesli müşteriler de işletmelere kâr getiriyor.

Günümüzde aklınıza gelebilecek tüm sektörler, call center hizmetini müşterilerine sunar hale geldi. Başlangıçta sadece müşterilerin sorun ve şikayetlerini karşılamaya yönelik hizmet veren call center artık müşterilere yönelik satış ve pazarlama taktiklerinin en başında geliyor. Müşteriler de hem istek ve şikayetlerini hem de ürün bilgisi ve satın alma işlemlerini bir arada bulabildikleri bu hizmetten oldukça memnunlar.

5 Milyar TL’lik bir call center hacmine sahip Türkiye’de hizmet veren Almanca call centerda da tüm sektörlere hizmet veriliyor. Türkiye call center pazarının yarısından fazlasını elinde bulunduran Almanca call centerı telekomünikasyon, bankacılık, internet, medya; ardından sağlık, eğitim, adalet, bilişim, yayıncılık, vergi, sigorta ve diğer alanlarda hizmet veren şirketler yönetiyor.

Başı Telekomünikasyon Şirketleri Çekiyor

Almanca call center hizmeti sunulan kanalların arasında telefon ilk sırada yer alıyor. Almanca call centerın sektörler bazında dağılımına bakıldığında ise ilk sırayı telekomünikasyon şirketleri alıyor. Almanya’nın güçlü ekonomisi ve sanayisi düşünüldüğünde ikinci sırayı finans sektörünün aldığına şaşırmamak lazım. Telekomünikasyon ve finans sektörlerini ise tüketim ürünleri, eğlence ve medya, perakende, konaklama, acente, turizm, taşımacılık-lojistik, enerji ve altyapı, e-ticaret sektörleri izliyor.

Satış-Pazarlama Ön Planda

Almanca call centerda sektörler çoğunlukla satış ve pazarlama amacıyla müşterileriyle görüşmeler yapıyor. Satış ve pazarlamayı şikayetlere cevap verme ve teknik destek sağlama amaçları izliyor. Müşterilerden Almanca call centerlara gelen aramalarda ise ilk sırada ürün ve hizmet bilgisi almak gelirken, teknik destek ve satın alma amaçlı olabiliyor.

Almanca call centerda hizmet sağlayıcıların artması ve sektörlerin hızla çeşitlik kazanmasıyla birlikte pek çok istihdam seçeneği de ortaya çıkıyor. Eğer sizde bu sektörde yer almak istiyorsanız iş başvurularını araştırmaya başlamadan önce Almanca Çağrı Merkezinde Başarılı Olmak İçin Atılması Gereken 5 Önemli Adım yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

Almanca’yı anadil seviyesinde konuşuyorsanız

Almanca Call Center İş Fırsatları Için

Almanca Call Center İş Fırsatları için